Różne są potrzeby najmniejszych społeczności – mała architektura, tereny rekreacyjne, place zabaw, chodniki, parkingi. Wszystkie te inwestycje mieszczą się w założeniach Budżetu Obywatelskiego. Wnioski można jeszcze składać przez miesiąc – do 14 czerwca.
W poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego elblążanie wykazali się bardzo dużą aktywnością – wpłynęło 777 wniosków na przeróżne mniejsze i większe projekty infrastrukturalne – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, Dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego. Liczymy na podobne zainteresowanie w przypadku tej edycji. Wypełnienie wniosku nie wymaga specjalnego wysiłku, ani szczegółów na temat wnioskowanej inwestycji. Wystarczy wskazać miejsce, krótko opisać zakres prac, wpływ inwestycji na życie lokalnej społeczności i złożyć tak wypełniony wniosek osobiście w Urzędzie Miejskim przy ul. Łączności lub poprzez formularz dostępny na stronie internetowej budzetobywatelski.elblag.eu – dodaje Hanna Laska-Kleinszmidt.
Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu mieszkańcy Elbląga mają większy niż dotychczas wpływ na to, co dzieje się w mieście, na osiedlu, w najbliższym otoczeniu. W ramach tegorocznej edycji dotychczas wpłynęło kilkadziesiąt wniosków. Są to głównie propozycje dotyczące poprawy stanu drobnej infrastruktury na elbląskich ulicach i osiedlach. Elblążanie przede wszystkim oczekują bezpiecznych placów zabaw dla dzieci, remontów nawierzchni chodników, zwiększenia liczby miejsc parkingowych.
Po 14 czerwca wszystkie wnioski będą szczegółowo analizowane i opiniowane pod względem formalnym, kosztowym czy technicznym. Pozytywnie zaopiniowane propozycje zostaną następnie poddane pod głosowanie, które wyłoni zwycięskie projekty do realizacji w 2014 roku.
Zachęcam do aktywnego udziału w zmienianiu swojego najbliższego otoczenia, bo Budżet Obywatelski to Twój pomysł, ale wspólne działanie – dodaje Hanna Laska-Kleinszmidt.