Po dwóch tygodniach głosowania na propozycje zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego przekroczyliśmy 10 000 głosów, a tym samym podwojona została liczba ankiet i formularzy online z ubiegłego roku. Głosować można jeszcze do 14 października włącznie. Ankiety papierowe przyjmujemy do godz. 15.30 w Biurze Obsługi Interesanta, a formularz elektroniczny zostanie wyłączony o północy.
Do końca głosowania został jeszcze tydzień, a już udało się osiągnąć tak dobry wynik. Biorąc pod uwagę, że w Elblągu uprawnionych do głosowania jest około 98 tys. osób, w naszym głosowaniu wzięło udział ponad 10 % dorosłych mieszkańców miasta. Głosowanie kończymy w przyszły poniedziałek więc jest szansa, że osiągniemy 15 tysięcy. – mówi Hanna Laska-Kleinszmidt, zastępca dyrektora Biura Prezydenta Miasta.
Tym, którzy jeszcze nie oddali swoich głosów na zadania zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego przypominamy, że głosować można za pomocą ankiety papierowej lub formularza elektronicznego maksymalnie na pięć propozycji stawiając znak „X” w kratce przy nazwie zadania. Nie jest wymagana oryginalna wersja – można składać kserokopie bądź wydruki komputerowe, które można pobrać w formacie pdf ze strony Budżetu Obywatelskiego. W zakładce pliki do pobrania znajduje się również podział miasta na okręgi wyborcze.
Budżet Obywatelski udowodnił, że elblążanom zależy na ich najbliższym otoczeniu, chcą i potrafią zmieniać swoje ulice i osiedla. Wydaje się, że to dobry prognostyk dla zainaugurowanego w piątek projektu Elbląg konsultuje! – mówi Marek Pruszak, wiceprezydent Elbląga. Mam nadzieję, że mieszkańcy naszego miasta – widząc efektywność Budżetu Obywatelskiego – chętniej włączą się w proces konsultacyjny. Zyskają przekonanie, że ich głos zostanie wysłuchany, a samorząd jest partnerem do dialogu – dodaje wiceprezydent Pruszak.